Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Choroby w rzepaku ozimym

To, że pojawią się choroby w rzepaku ozimym jest prawie pewne, dlatego zapobiegliwi rolnicy dobrze wiedzą jak się do tego przygotować. Już wcześniej kupują środki chemiczne typu fungicydy, które pomagają im walczyć z chorobami.

Jeśli chodzi o choroby, jakie atakują rzepak to jest to szara pleśń oraz zgnilizna twardzikowa. Na szczęście w sprzedaży znajdziemy takie fungicydy, które idealnie się do tego nadają. Ważne jest tylko odpowiednie dobranie czasu, kiedy taki oprysk będzie wykonany. To nie jest przypadkowy termin, dlatego trzeba o tym pamiętać. Według zaleceń producenta wystarczy jeden litr środka na dwieście do trzystu litrów wody i już będą z tego efekty, ale kiedy dokładnie to stosować? Taki środek można zastosować zapobiegawczo, czyli nie czekamy aż choroba się pojawi, bo szanse na to są i tak bardzo duże. Jeśli dłużej poczekamy to po zaobserwowaniu pierwszych objawów choroby trzeba będzie od razu to zastosować. Najlepiej zrobić to od fazy widocznych pojedynczych pąków kwadratowych, a do końca fazy kwitnienia. W sezonie wegetacyjnym nie powinniśmy robić więcej jak jednego oprysku, a zatem musimy wybrać środek, który jest skuteczny.

pole-33 (6)

Przeglądamy oferty i wybieramy to, co najlepsze

Trzeba będzie dowiedzieć się, kiedy dokładnie stosować fungicyd żeby zwiększyć jego efektywność. Dla osób, które nie mają zbyt dużego doświadczenia trzeba będzie polecić stronę gdzie takie informacje się znajdują. Skoro mamy Internet i wiele informacji w nim szukamy to trzeba wykorzystać go również do własnych celów i poszukiwania wszystkiego, co dotyczy fungicydów. Takie informacje znajdują się na stronie zabiegi fungicydowe rzepak ozimy. Teraz nasz rzepak ozimy jest bezpieczny, bo wiemy, co i kiedy stosować. Nie zawsze walka jest łatwa z chorobami, jakie przytrafiają nam się w rzepaku, ale jeśli przygotujemy się o wiele lepiej to szanse na wygranie są większe. Trzeba stosować tylko to, co najlepsze bez względu na to ile mamy za to zapłacić ważne jest żeby działało.
pole-33 (7)

Facebook

Najczęściej oglądne

Brak elementów do wyświetlenia

Polecamy

strony Internetowe www strony Internetowe www strony Internetowe www